Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Teraz jest So cze 06, 2020 11:40 pm

Autor Wiadomość
     Tytuł: Roni Gehianu - Mentor Podżegaczy
    PostNapisane: Pn maja 27, 2019 4:29 pm 
    Weteran
    Weteran

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły dodatkowe
    Znaczące funkcje fabularne

Opiekun (RP) Loremaster (RP) ROLE PLAY PVE PVP Zwycięzca Igrzysk Angu Radny
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

Roni Gehianu - Elończyk, ubrany w dosyć skąpy ciężki pancerz oraz hełm typowy dla Podżegaczy. Posiada on ze sobą księgi z historiami i dziejami Elony z przeszłości. Został on odnaleziony przez Radę Bractwa, by nawiązać współpracę w nauce Aiwijczyków, posiadających już Inicjację. Mentor Podżegaczy stacjonuje na północy Kryształowej Pustyni - Pustynnych Wzgórzach, tuż nieopodal Deldrimorskich Ruin, gdzie są prowadzone ekspedycje przez Klasztor Durmanda. Znajdziecie go tuż za zawalonym mostem na wschód, zwykł przebywać przed swym obozowiskiem.

Obrazek
    Cytuj:
    Dialog z Mentorem Podżegaczy - zarys z kroniki Aiwe

Śmiało, ogrzejcie się i zjedzcie. Tuż przy ognisku możemy powspominać o wygranych bitwach, gdy przy okazji zapominamy o zimnie. My Podżegacze, zawsze z otwartymi rękoma witamy tych, którzy przynoszą ze sobą heroiczne powieści wygranych bitew, stoczonych z Przebudzonymi. Jestem Roni Gehianu i miło mi gościć Aiwe. Słyszałem wiele o Was w tak krótkim czasie. Dostałem od szanownych Radnych informację, że chcecie się dowiedzieć więcej o tym, czym tak naprawdę jesteśmy. Co oznacza być Podżegaczem, skąd się wzięliśmy... Prawda? Me serce rozjaśnia się z radości, jak nastające u świtu wielkie słońce na nieboskłonie pustyni... Rozluźnijcie się, śmiało jedzcie i pijcie, natomiast ja opowiem Wam wszystko co potrzeba... My Podżegacze, niegdyś byliśmy Strażnikami wiedzy. To był nasz święty obowiązek, by spisywać osiągi oraz zapamiętywać kulturę... Kulturę tutejszych ludzi Kryształowej Pustyni. Dopóty Joko jeszcze stąpał po tym świecie, to nasza służba była wielce zagrożona i nie mogliśmy robić tego, do czego składaliśmy swe przysięgi... Palawa Joko ścigał nas, prześladował... Jego wojska mordowały Podżegaczy, zaś on sam dokonał swego i przepisał historię według jego własnej. Zniszczył to, co było dla nas najcenniejsze... Teraz, staramy się cofnąć to, co zbeszcześcił. Staramy się wyplenić tą chorobę, jaka kala naszą ziemię i te kłamstwa, co trują historię. Kiedyś zabijaliśmy Przebudzonych, jeden po drugim... Lecz teraz są wolnym ludem, jak każdy z nas. Dlatego zaprzestaliśmy zemsty na nich. Dlaczego, zapytacie? Bo zagrożenie zniknęło, może nie do końca, ale postępując tak nadal... Wcale nie bylibyśmy lepsi, niż sam kłamca na kościanym tronie. Teraz możemy powrócić do swych świętych obowiązków i naprawić historię Elony, by prawda ujrzała światło dzienne...

Możecie się zapytać... "Co czyni mój styl walki specjalnym?". Mogę Wam powiedzieć, że zawsze znajdziecie Podżegacza w środku serca walki - dzierżących nasze rodowe siekiery... Korzystamy z pradawnych Ksiąg, wewnątrz których jest spisana prawdziwa historia Elony i mego ludu, a dodatkowo tkamy i intonujemy stare, lecz zaprawdę piękne bojowe Mantry... Wolimy patrzeć swym wrogom prosto w oczy, gdy odcinamy sprawnie ich pole działania. Bezpośrednia potyczka, to jedyna opcja, zapewniająca, że wróg zostanie wymazany z egzystencji na dobre... Nasza historia jako Strażników Wiedzy, wpływa na nasze zdolności na wiele sposobów. Najbardziej zaufanymi narzędziami są Księgi, które opisują nasze heroiczne działania w przeszłości... W tym stylu walki kryje się piękna poezja, gdy pokonujemy swych wrogów natchnieni pięknem naszej historii. Księgami pokonujemy tych, co chcą zniszczyć te piękne zbiory wiedzy... Wiedza co prawda, jest częścią naszej mocy. Księgi pamiętają sprawiedliwość na Istanie, rozwiązanie na Kournie oraz siłę Vabbi. Nasi herosi zapewniają nam bezgraniczną odwagę... Jestem tu, bo korupcja Joko może być wszędzie, nawet pomimo jego śmierci. Każdy zakątek tej ziemi musi być przeszukany, zaś wszystkie brudy kłamcy zostaną oczyszczone... Teraz natomiast odpoczywam... Lecz potem, będę ruszać dalej wypełniać swój święty obowiązek i niszczyć plagę na historii, jaką król kłamca zasiał na kartach przeszłości. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, albo szkolić... To z chęcią poświęcę Wam swój czas. Posiadam również Księgi, z których przyszli Strażnicy Wiedzy, Podżegacze, będą korzystać. Wiedzcie, że wiąże się z tym święty obowiązek...
    Obrazek

[+] Źródło
    LINK do wiki

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]