Forum Aiwe
http://forum.aiwe.eu/

Tengu
http://forum.aiwe.eu/viewtopic.php?f=52&t=801
Strona 1 z 1

Autor:  Warden [ Śr sie 07, 2019 10:21 am ]
Tytuł:  Tengu

Obrazek

Cytuj:
To jest nasz dom, Dominium Wiatrów. Nadal obserwujemy z grzędy, wówczas gdy moc się przeistacza, a świat przemienia. Za niedługo musimy zadecydować - z kim walczyć, a z kim zawrzeć sojusz.

~ Yuki Honestcrest

Tengu, to rasa ptasich humanoidów, którzy zamieszkują Dominium Wiatrów ciągnącego się wzdłuż Zaśniedziałego Wybrzeża. Są oni mocno przezorni wobec obcych i nie wpuszczają kogokolwiek z zewnątrz do swego miasta. Niewielu przedstawicieli Tengu umieściło swe punkty handlowe poza wielkim murem, by obserwować inne rasy oraz nadzorować ich działania. Pozostają oni obecnie kompletnie neutralni w stosunku do wszelakich konfliktów.

Rasa ta charakteryzuje się dwunożnością oraz dość szczupłą, lekko zgarbioną i wysoką postawą ciała pokrytego piórami. Na ich głowie, tuż obok ich dziobu, znajdują się dwa krótkie kły. Samice tejże rasy posiadają prostszy wzór piór na ciele oraz są typowo większe niż samcy. Tengu preferują w swej diecie surowe mięso oraz pomimo bycia przedstawicielem ptasiego odnóża rasy, utracili swą zdolność do latania daleko w kartach przeszłości.

Tengu są mocno protekcyjni w stosunki do swej kultury, uważa się, że jest to ogromny fakt wpływający na ich izolację od świata Tyrii. Posiadają oni starożytną oraz utraconą wiedzę o Prastarych Smokach - chociażby naturalne cykle ich przebudzeń dla przykładu - lecz nie jest wiadome, jak weszli w jej posiadanie. Większość Tengu porozumiewa się Starym Kintajskim, a swych rodaków, co nie posługują się tym językiem - traktują tak samo zimno, jak każdego z zewnątrz.

Wiadome jest to, że domy Tengu posiadają swą własną specyficzną oraz odrębną kulturę. Niemniej jednak, nie jest wiadome, które domy porozumiewają się z innymi klanami lub plemionami. Nie jest również znany fakt, które plemię albo klan, przeistoczyło się do samej rangi domu, wiadome jest to, że Tengu klanów: Caromi oraz Avicara, są potwierdzonymi plemionami rezydującymi wewnątrz wielkich murów Dominium Wiatrów. Pomimo faktu, że domy Tengu posiadają odrębną kulturę, to wszystkie podtrzymują trzy wartości - honor, rodzina i historia.

Klan Caromi
Klan Avicara

Wiadomo, że Tengu posiadają swe osady poza murami Dominium Wiatrów, lecz często skrytych w cieniu, takowymi są: Przyczółek Hanto, Obozowisko Ireko. Ponadto, inni Tengu - najczęściej samotnicy - są widziani na całym świecie, lub wewnątrz Zakonów. Przykładem tego typu jest Fuji Shadowbane z Vigil.

Gdy Pakt podniósł sie po ogromnej porażce swej floty w Sercu Maguumy (1328 AE - wydarzenia z HoT), napotkano wtedy kolejny klan Tengu, zwący się - Quetzal.


Klan Quetzal

Jeśli chodzi o kwestie religijne Tengu, nie wiemy jakie jest nastawienie spirytystyczne nowożytnych przedstawicieli tejże rasy. Niemniej jednak Kintajscy starożytni, wierzyli w zaświaty, które zwali - Niebo ponad niebem. Również pewna sekta Tengu, była znana z ochrony niebiańskich istot podczas Kintajskich Prób Wniebowstapienia (Ascension), co oznaczało, że pokonanie ich bylo obligatoryjne do zdobycia tytułu Weh no Su, niemniej jednak ich konekcje do wiary głównych linii rodowych Tengu - nie są znane. Można jednak wywnioskować, że jest chociażby pewien element obyczajowy czy też zabobon, pochodzący z aspektów przetrwania tej rasy - młodym Tengu czasem daje się potężne akcesoria zwane amuletami, które miały chronić je przed krzywdami świata.

Władze Tengu szacowano indywiduanie za dawnych czasów w klanach, gdzie byli dowódcy. Niemniej jednak po połączeniu się w Dominium Wiatru, ustabilizowano cztery wielkie domy - Północny, Południowy, Wschodni i Zachodni - na każdy z czterech kierunków wiatru. Wraz z domami, Tengu zostali połączeni, jednocześnie zachowując swe indywidualne korzenie kulturowe wywodzące się z starożytnych dziejów. Klany, oczywiście, nadal istnieją - lecz na niskim poziomie familijnym, jak na przykład "Klan Talonrend". Ponad czterema domami, wszystkie Tengu z frakcji Dominium są rządzone przez Cesarza, który jest niesamowicie mocno strzeżony. Niewiele jest o nim wiadomo.

Imiona Tengu nie posiadają wbudowanego schematu obyczajowo-kulturowego, wedle których nadaje się je. Niemniej jednak nazwy przedstawicieli tej rasy nawiązują do krótkich słów, które są inspirowane japońskim stylem nazwisk. Natomiast imię klanu często składa się z dwóch członów - pierwszy, opisujący - drugi zaś, nawiązujący do ptasiej anatomii. Na przykład - Goldclaw, Brightcrest, Yellowwing.
Szczegółowa historia Tengu w Kompendium Wiedzy:
- Wojny Tengu
- Wiatry Zmian - Tengu
- Wielkie Tsunami - TenguObrazek

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/