Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Teraz jest N sty 26, 2020 11:00 am • Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Autor Wiadomość
   Tytuł: Skritty
  PostNapisane: Śr wrz 04, 2019 9:40 pm 
  Weteran
  Weteran
  Avatar użytkownika
  Online

  Posty: 435  Rangi specjalne
  Sekcje
  Tytuły dodatkowe
  Znaczące funkcje fabularne

  Opiekun (RP) Loremaster (RP) ROLE PLAY Zwycięzca Igrzysk Angu Radny
  Obrazek  Są to niewielkie, przypominające szczury stworzenia pochodzące głęboko z głębin pod powierzchnią Tyrii. Ich grupowa inteligencja oraz niesamowicie szybka zdolność do rozmnażania się, czyni ich celem dla Asur, którzy postrzegają Skritty jako zagrożenie dla wszystkich inteligentnych ras.

  Fizyczna aparycja przedstawicieli jest charakterystyczna. Objawiają się jako małe szczupłe wszystkożerne humanoidy, których wygląd przypomina nieco szczury czy nietoperze. Samce, zarówno jak samice są podobne w aparycji, a faktyczne różnice są postrzegalne typowo jedynie przez znawców tych ras. Niemniej jednak najprostszym sposobem na potwierdzenie płci jest, sam głos Skrittów podczas rozmów, gdyż żeńskie przedstawicielki mają typowo wyższą tonację bez większej mutacji, w przeciwieństwie do męskich odpowiedników. Rasa ta ma naturalną możliwość ekspresowego rozmnażania się, wyniki badań wskazują, że samica jest w stanie wydać na świat bardzo wiele młodych w przybliżeniu od trzech do pięciu razy w okresie swego niedługiego życia. Dzięki tej zdolności, również i młode bardzo szybko dorastają oraz stają się w pełni samodzielne i niewiele czasu po narodzinach oraz są zdolne do normalnego funkcjonowania ze swym instynktem przetrwania. Często również bardzo młode Skritty opuszczają swe rodziny oraz są w stanie się utrzymać.

  Skritty komunikują się między sobą używając krótkich serii szybkich, prawie ultradźwiękowych skwierków czy pisków. Gdy te sygnały brzmią jak specyficzne brzęczenie dla ludzkiego ucha, rasa ta posiada niesamowicie rozwinięty system aparatów słuchowych. Dzięki temu Skritty bez problemu przekazują sobie w bardzo świetny sposób informacje w krótkim odstępie czasu w tylko sobie znanych szyfrach. Podejrzewa się, że jest to ich główna podstawa rozwiniętej grupowej inteligencji - im więcej Skrittów jest w stanie dokonać ekspresji, tym większa liczba sygnałów taktycznych występuje w całości zbieraniny - ujmując prosto - więcej pomysłów, decyzji w krótszym odstępie czasu. Dlatego pomimo bardzo niskich indywidualnych osiągów intelektu Skrittów, duża aglomeracja sprawia, że zdolności psychiczne są znacznie większe. Statystycznie podaje się, że cała pełnoprawna kolonia tej rasy, jest w stanie dorównać swymi zdolnościami Asury.

  Przedstawiciele tej rasy typowo przejawiają podejście oportunistycznych hedonistów. Biorą wszystko co chcą, kiedy im się podoba oraz często płacą we krwi - lecz liczebność Skrittów jest na tyle duża, że pojedyńcze straty nie robią żadnej różnicy. Obmyślają małe plany, a taktyki rzadko rozszerzają się ponad, od punktu otwarcia samego działania. Rasa ta naturalnie przejawia wrodzoną ciekawość co do otoczenia, a w wystarczająco dużej grupie potrafią odkryć naturę oraz funkcje każdego przedmiotu, który wpadnie im w ręce - w większości, aż do poziomu inwencji technologii Asur, lub ras czy technologii na podobnym poziomie - gdyż jest zbyt mocno i dalece rozwinięta do przodu w swej naturze wykonania.

  Skritty często sobie cenią użyteczne przedmioty oraz takie, których nie są w stanie wytworzyć. Niemniej jednak w pomniejszych grupach lub indywidualnie posiadają bardzo specyficzną skłonność do zdobywania przedmiotów - błyszczących. Posiadają zdolność do wyceny oraz zrozumienia faktycznej wartości przedmiotów, ale specyficznie bardziej sobie cenią przedmioty nowsze lub bardziej zaawansowane technologicznie.

  Rasa ta często skupia się w niewielkie społeczności pod ziemią, ze względu na ich naturę - lecz można ich niekiedy ujrzeć na powierzchni. Podziemne struktury często okazują ich leniwe nastawienie. Jedyne uprawy, jakie posiadają to tylko takie, które nie wymagają zbyt wielkiej uwagi oraz nie trzeba się przy nich napracować. Zwykle dlatego na przykład wolą upiec sobie mięso do pożywienia podane wraz z podziemnym korzeniem Fungi, który zbiera się pod powierzchnią. Skritty posiadają również specyficzną tendencję do życia w dużych ubytkach skalnych lub jaskiniach, które zwą "zdrapaniami" - by się osiedlić oraz zabezpieczyć teren przed zagrożeniami, używają w głównej mierze podziemnych tuneli czy naturalnie występujących kamieni. Posiadają one podstawowe i chaotyczne umiejętności architektoniczne, które pozwalają im na tworzenie sporych rozmiarów struktury lub zwykłe chatki, czy też budynki, często stworzone z różnego rodzaju złomu, drewna oraz mało stabilnych rzeczy, które zostały porzucone oraz zdobyte przez zbieraczy. Warto również zapamiętać, że im większe ich "zadrapania" oraz skupienie Skrittów w jednym miejscu, tym są trudniejsi do zaatakowania, ze względu na ich inteligencję oraz zajadłość w walce.

  Społeczeństwo Skrittów nie przejawia różnic między samcami, czy samicami. Również nie podążają za jedną religią, jedynie odczuwają pewną głęboką i naturalną empatię do znajdującego się dookoła nich świata oraz ciekawość przez to zrodzonej. Inne rasy mają trudności porozumiewania się ze Skrittami w nawet prostej konwersacji. Co prawda potrafią porozumiewać się powszechnym językiem, lecz na bardzo podstawowym poziomie. Ze względu na ich naturę, zawsze małe humanoidy będą mówić szybko, nieskładnie, prymitywnie, bez odmian językowych - mówią tak, przewidując i jednocześnie wierząc, że rozmówca ten przekaz zrozumie jak każdy inny Skritt - nazywając proste rzeczy i czynności czy zjawiska. Niemniej jednak dysfunkcja mowy interesująco zmniejsza się, gdy występuje efekt inteligencji grupowej. Co oznacza, że wysoko postawiony w hierarchii Skritt, może zrozumiale rozmawiać z inną zdolną do tego rasą - na zadowalającym poziomie. Niemniej jednak często ich prymitywna natura się przejawia, nawet podczas danej konwersacji.

  Rozdzielona oraz porozrzucana po całej Tyrii natura Skrittów stanowi jedno, że nie mogą posiadać prawdziwej formy rządu czy organu władz. Niemniej jednak w koloniach, najszybciej mówiący Skritt lub ten, co przekazuje ważne informacje - staje się nieuchronnie liderem jakiejkolwiek stałej grupy. Tego przywódcę nazywa się "Pierwszym między równymi" oraz jest dopuszczony do podejmowania ważnych decyzji na przyszłość czy układania taktyk dla kolonii.

  Grupa Skrittów zwykle gromadzi się na regularnych warunkach, często dyktowanego przez okresy cyklu lunarnego, pewnych faz księżyca. Podczas spotkań Skritty dzielą się ważnymi informacjami, dyskutują o wydarzeniach z poprzedniego cyklu oraz dywagują o planach dotyczących przyszłości kolonii. Co ciekawe oraz najbardziej zaskakujące. Kolonia Skrittów może być na tyle inteligentna, by nawiązać pokój lub umowę z inna rasą, którą szanują najdłużej jak potrafią. Niemniej jednak, jeśli grupa się zmniejszy ilościowo, dane wcześniej ugody mogą zostać zapomniane, zaś Skritty są w stanie działać przeciw drugiej stronie. Jeśli istniałby faktycznie jakiś centralny organ władzy tej rasy, czy kultury, byłoby to zapewne Centrum Skrittbsurgh, który jest domem dla "Króla Skrittów", który zarządza tym miejscem. Jest to dotychczas jedna z największych oraz najbardziej rozwiniętych społeczności, jakie są znane do dziś oraz posiadająca zmieniające się głowy rządzące daną placówką wraz z ich prywatną ochroną oraz wyższą kulturą.

  Dawno temu Skritty, tak jak Asury, zamieszkiwały podziemia Tyrii oraz przez większość swej historii własnie tam się znajdowały, zamknięte w ludobójczej wojnie przeciw rasie asurańskiej. Choć w istocie druga strona widzi konflikt jako typową eksterminację. Niemniej jednak gdy Primordus się przebudził, Skritty miały do wyboru dwie opcje - uciec na powierzchnie i przeżyć, lub pozostać oraz zginąć - wybrały życie oraz dokonały próby masowej emigracji. Rasa ta zaczęła pojawiać się na powierzchni Tyrii, porozdzielana oraz rozproszona, w przeróżnych grupach czy zbieraninach - warto również wspomnieć o tym, że było ich znacząco mniej, ze względu na ogromny pomór związany z tymi wydarzeniami. Niemniej jednak dopięły swego oraz można je spotkać dziś na całym kontynencie Tyrii, gdzie są na dobrej drodze, by rozmnożyć się do swych pierwotnych ogromnych liczb, przed przebudzeniem Primordusa.

  Od czasu masowego pojawienia się Skrittów na powierzchni, Asury dokonały próby pozyskania listy, która miała na celu zjednoczenie ras chcących masową eksterminację ich odwiecznego wroga - raz na zawsze. Popielcy byli bardziej niż szczęśliwi, by być tego częścią. Natomiast ludzie oraz Sylvari, są bardziej nastawieni na sam sojusz, niż wojnę. Jeśli chodzi o Nornów, nie posiadamy danych.  Obrazek
  Góra
    Zobacz profil  
   
  Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
  Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

  Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


  Kto przegląda forum

  Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


  Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
  Nie możesz odpowiadać w wątkach
  Nie możesz edytować swoich postów
  Nie możesz usuwać swoich postów

  Szukaj:
  Skocz do:  
  cron