Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Teraz jest Wt sie 20, 2019 3:41 pm

Autor Wiadomość
     Tytuł: Opowiadanie o Rox
    PostNapisane: Cz mar 28, 2019 4:15 pm 
    Lider
    Lider

Rangi specjalne
    Sekcje
    Tytuły konkursowe
    Znaczące funkcje fabularne

Komandor (Raid) Kapitan (PvP) ROLE PLAY RAID PVP
    Obrazek

Rox usłyszała dudnienie i w tym samym momencie fala uderzeniowa trafiła w jej kręgosłup. Potknęła się i obróciła, by sprawdzić dym wydobywający się z wejścia kopalni.

Serce popielczycy zamarło, a głos Tulli odbijał się echem w jej umyśle.

Cytuj:
    "Nonus, ty ciamajdo! O czym Ty mówisz?" Tulia obróciła się w jego stronę
    "Nigdy nie widziałeś nagiego norna"

"Każdy widuje ich rozebranych" Odpowiedział śmiejąc się gardłowo, po czym mrugnął w kierunku Tulli i Rox, a jego kilof opadł z ostrym trzaskiem.

Członkowie warbandy zaczęli się śmiać.

"A co z ludźmi?" zapytał Rufinus podnosząc przy tym wiadro pełne rudy żelaza. "Oni wolą raczej umrzeć, niż rozstać się ze swoim ubraniem."

"To prawda" przytaknęła Horatia znajdująca się w innej części tunelu. "Słyszałam, że oni nawet śpią w ciuchach."

"To niedorzeczne!" Wybuchnęła Rox "Pewnie śpią w swojej zbroi"

Nonus potrząsnął łbem "Podobno śpią w jedwabiu"

"Być może ich słabo owłosiona skóra jest narażona na odparzenia" Zasugerowała przesadnie nadąsana Tullia.

"Podejrzewam" Odparł Vitus "że chodzi bardziej o ich wstydliwość. To tak jak z Tobą, Rox. Czy ty kiedykolwiek zdejmujesz tą swoją starą, obszarpaną podkoszulkę?"

"Dokładnie" Przytaknął Rufinus. Szturchając przy tym Rox w ramię "Nosisz to wdzianko odkąd pamiętam"

"Moje przynajmniej wciąż pasuje" Odpowiedziała Rox z uśmiechem.

Obrazek

Przez jakiś czas członkowie warbandy Kilofa kontynuowali pracę. Uderzali w skałę tworząc przy tym dźwięki, które były znane Rox tak samo dobrze jak bicie jej serca. Jednak w pewnym momencie przerwała i oparła się na kilofie, patrząc przy tym na swoją grupę. Naszły ją wspomnienia z dzieciństwa, kiedy razem się bawili, uczyli, aż w końcu wybrali imię dla swojej warbandy.

Wybór ich nowych nazwisk nie był łatwy i prowokował do wielu żartów - członkowie grupy chętnie wymyślali zabawne imiona swoim pobratymcom. Jednak ostatecznie wszyscy wybrali sobie poważne nazwiska, które odzwierciedlały ich osobowość.

"Rox!" Rufinus rzucił kamykiem w głowę popielczycy. "Jeśli masz zamiar śnić na jawie zamiast pracować, to lepiej idź przynieś nam trochę wody. Wiadro wyschło."

Na co Rox nie sprzeciwiając się złapała duże, drewniane naczynie i powoli ruszyła na zewnątrz do studni.

Bicie serca Rox wznowiło się i przyspieszyło do panicznego tempa.

"Wejście do jaskini!" Krzyknęła, po czym pobiegła w stronę kopalni i rzuciła się na gruz, starając się odrzucić kamienie na boki, by dostać się do środka.

"Tullia! Nonus!" Wykrzykiwała imiona swoich przyjaciół. Nie mogąc się pogodzić z tym, że ich straci.
    "Wytrzymajcie! Idę po Was!" Mówiła, nie akceptując tego co się dzieje.

Pomiędzy nawoływaniem nasłuchiwała odpowiedzi i jakiegokolwiek znaku, że jeszcze żyją.
    "Horatia! Vitus! Rufinus, dajcie znać, jeśli mnie słyszycie!"
    Robiła co mogła, mimo, że jej łapy zaczęły krwawić. Aż w końcu szef kamieniołomu zabrał ją z tego miejsca mówiąc:
    "Cały tunel się zawalił. Nie ma dla nich ratunku."

"Nie! To moja grupa! Potrzebuję ich! Jestem nikim bez nich. Jestem... niczym."
    Cała energia opuściła Rox po tych słowach.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]