Forum

 

Autor Wątek: Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina  (Przeczytany 380 razy)

Ereltana, Evilberus i 11 Gości przegląda ten wątek.

Ereltana

Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina
« dnia: Wrzesień 21, 2018, 06:31:21 pm »
   Sporych rozmiarów pokój znajdujący się w budynku lecznicy, jest ostatnim pomieszczeniem korytarza zaplecza. Ma trzy niewielkie okna, dwa po prawej wychodzą na tylny dziedziniec, a przeciwległe do wejścia - na wody jeziora wokół siedziby Bractwa. Pomieszczenie to można opuścić nie przechodząc przez salę przyjęć.

   Podłogę zdobi jasny eloński dywan, a sposób umeblowania pozwala dwóm osobom wygodnie mieszkać. Po prawej stronie od wejścia znajduje się szerokie łóżko, z kilkoma elońskimi poduszkami, zakryte narzutą, a obok niego biurko. Na licznych pólkach ułożone są starannie książki i pamiątki. Jedną z nich jest asurańska lampa oraz wiecznie świeża lilia pod szklanym kloszem. U nóg łózka stoi skrzynia na pościel i ubrania, a obok niej kilka kolorowych, dużych wazonów. Pod ścianą, po przeciwnej stronie, stoi duża, dwudrzwiowa szafa. W pomieszczeniu jest także stolik, przy którym stoją dwa krzesła. Jeden z kątów zajmuje aneks kuchenny, który często pachnie parzoną kawą. Przeciwległa część pomieszczenia jest oddzielona drewnianym parawanem, za nim skryta jest szafka na której stoi miednica i dzbanek z wodą, oraz spore lustro. Ściany zdobią obrazy przedstawiające egzotyczne krajobrazy Kryształowej Pustyni.

    Pomieszczenie sprawia przyjemnie wrażenie, jednak gdy się człowiek przyjrzy, może zauważyć na pólkach w kącie kuchennym nie tylko przetwory, a także słoje z martwymi gryzoniami oraz kilka innych elementów, świadczących o tym, że mieszkańcy zajmują się sztuką nekromancji, jak czaszki czy woreczki z kawałkami kości. Okno od strony jeziora jest zawsze uchylone, by mógł przez nie wlatywać kruk Raldesh.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 12:06:55 pm wysłana przez Warden Mathre »

Kaeiles Mathre

 • Elienta.8029
 • *
 • Wiadomości: 1292
 • Płeć: Kobieta
 • Czerp z życia garściami, niczego nie żałuj
 • Tytuły Dodatkowe Opiekun (RP) Egzekutor (RP)
  • Tytuly
Odp: Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2018, 11:26:18 am »
Podeszła do drzwi medyczki i zapukała trzy razy jak to miała w zwyczaju.
Jedną rękę uniosła w górę przeczesując nerwowo kosmyki włosów i układając je, a druga ułożona wzdłuż ciała ściskała biały papier.
Twarz zazwyczaj uśmiechnięta i pogodna, teraz była zacięta i poważna.

Ereltana

Odp: Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2018, 12:54:04 pm »
Z wnętrza było słychać kobiecy głos, trochę stłumiony - Otwarte, można wejść.

Kaeiles Mathre

 • Elienta.8029
 • *
 • Wiadomości: 1292
 • Płeć: Kobieta
 • Czerp z życia garściami, niczego nie żałuj
 • Tytuły Dodatkowe Opiekun (RP) Egzekutor (RP)
  • Tytuly
Odp: Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2018, 12:27:06 pm »
Sięgnęła do klamki i otwarła drzwi wchodząc do środka i zamykając je za sobą.
- Witaj Erel - poszukała wzrokiem medyczki i jak tylko ją spostrzegła podeszła do niej z wyciągnięta rękom podając jej kartę - Erel proszę Cię zerknij na te wyniki, a ja  przybliżę Ci sprawę.

List+wyniki
Cytuj
Szanowna Kaeiles,

jeżeli chodzi o ziemię, którą przyniosłaś jakiś czas temu do laboratorium, to udało mi się mniej więcej wybadać co wchodzi w skład wylanej do niej substancji. Nie mam całkowitej pewności, że wyniki testu są całkowicie prawdziwe, niemniej jednak są na pewno bardzo prawdopodobne (powiedział bym, że mamy nieco ponad 90% pewności). Wyniki, które Ci wysyłam uzyskałem mieszając próbkę z dosyć pokaźnym zestawem wskaźników chemicznych (tabelkę z wynikami dołączam do listu) — substancji, które zmieniają swoje właściwości przy reagowaniu z określonymi czynnikami, dzięki czemu na podstawie serii testów mogę się domyślać co jest w próbce, a co nie.

Ale do rzeczy. Dużo z substancji wydawało się mieć zastosowania w wytwarzaniu medykamentów, ale takiej kombinacji, jak tutaj nie byłem nigdzie w stanie znaleźć. W związku z tym podejrzewam, że przygotowująca truciznę(?) osoba albo nie do końca wiedziała, co robi, albo wiedziała niepokojąco dużo... Zgaduję, że mieszanka powstała między innymi ze środków:
 • hamujących płodność i sterujących popędem, z możliwą agresją jako skutkiem ubocznym;
 • halucynogennych, uspokajających, ale przy tym powodujących krótkotrwałe luki w pamięci, a przy dłuższym podawaniu wywołuje stany lękowe, dobre by coś wmówić lub zastraszyć;
 • środków (jeżeli więcej, niż jednego, to raczej do siebie podobnych) wspomagający pracę serca i mięśni.
Bez wiedzy proporcji i środowisku reakcji oraz eksperymentów, podpartych zaawansowaną wiedzą medyczną nie do przewidzenia jest, jaki końcowy efekt mogło to wywoływać.

Podsumowując: myślę, że dobrze byłoby się spytać też kogoś z medyków o opinię. Może nawet będą w stanie coś powiedzieć już po zobaczeniu samej notatki, którą Ci wysłałem. Można też przeprowadzić dokładniejsze badania w specjalistycznym laboratorium, z użyciem zaawansowanego sprzętu, do którego sam nie mam dostępu.

Do listu dołączam notatki z wynikami badań.

Z wyrazami szacunku,
Davros

Cytuj
PHP 4.8PHP 7.0D#UMI-701UMI-704UMI-705UMI-726UMI-800C+
Ziemia z domieszkąwięcej pianaymniej pianybrak reakcjiczerwonyzielonyseledynowybrakbiałymalinowy
Czysta ziemia*mniej pianybrak reakcjibiałybrakbrak---żółtynicbezbarwny

* Pozwoliłem sobie pójść do Zacisza i wziąć trochę ziemi z okolic dwóch kwiatka wyglądającego na zdrowy; w obu przypadkach wyniki były takie same.

W górnym wierszu są nazwy wskaźników; pominąłem te, dla których wyniki były wszędzie takie same.

Ereltana

Odp: Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2018, 02:43:27 pm »
W pomieszczeniu, po za normalnym sprzętem, było dziecięce łóżeczko, obłożone poduszkami, w którym siedzial sobie mały blond bobas, dość niestabilnie i bawił sie czymś co wyglądało na połączone ze soba pierścienie z jakiegoś dobrze oszlifowanego metalu. Erel siedziała koło niego z kolorową książeczką w dłoni, a gdy pojawila sie Kae odłozyła ją na biurko i usmiechnęła się do Radnej. - Witaj Kae. - wskazała jej pobliskie krzesło, by usiadła, po czym sięgnęła po list, który ta jej podała. Nim jednak zaczęła czytać poczęstowała kobietę ciastkami, podsuwając jej pod nos talerz.

Zajęło chwilę, gdy tak przygladała sie wynikom badań. - Ciekawe. - Stwierdziła po jakimś czasie. - Próbki zbierałaś w jakimś obozie wojskowym? - Oddając jej list podniosła się podchodząc do kąta kuchennego. - Czego się napijesz? - Sama nalała sobie kawy z dzbanka, a aromat rozniósł się po pokoju.

Kaeiles Mathre

 • Elienta.8029
 • *
 • Wiadomości: 1292
 • Płeć: Kobieta
 • Czerp z życia garściami, niczego nie żałuj
 • Tytuły Dodatkowe Opiekun (RP) Egzekutor (RP)
  • Tytuly
Odp: Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2018, 07:59:38 pm »
Podeszła do krzesła i usiadła zakładając nogę na nogę, napięcie z jej twarzy zniknęło, a ona sama wzięła większy wdech i znów łagodny wyraz zagościł na jej licu
- Może bym spróbowała kawy,  dawno nie piłam - odpowiedziała Erel i spojrzała na dziewczynę unosząc lekko kąciki ust
- Ziemia pochodzi z kwiatka, który jest ozdoba w Złotym Zaciszu - zaczęła mówić - Kalli zniknęła - powiedziała krótko - gdy chciałam ja odwiedzić zastałam bałagan w jej pomieszczeniu, a to osoba bardzo poukładana, wręcz pedantyczna, widać było, że szykowała się w biegu, więc nie była to wyprawa zaplanowana, coś się stało - przerwała by wbić wzrok w blat stołu - znalazłam parę rzeczy oraz kwiatka, który był cały zeschnięty. Zdecydowałam się by poddać ziemię analizie, o co poprosiłam Davrosa - uniosła wzrok - muszę się dowiedzieć co się stało

Ereltana

Odp: Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2018, 01:53:33 pm »
Zabrała się zatem za przygotowywanie kawy, ale słysząc jej kolejną wypowiedz zatrzymała się i spojrzala na Kaestwierdzając zdziwiona. -Zaaaraz... czy to nie to miejsce gdzie przechowywano dzieci? -jednak nie czakając aż jej odpowie mówi dalej - To, że wylano to w kwiatki... czyżby Kalli chciała się tego dyskretnie i pospiesznie pozbyć? Bo przecież nie uprowadzono jej z miasta. - Westchnęła i kontynuje przygotowywanie kawy. - Nie mam pojęcia co to dokładnie może być... pozostałości po jednym środku, albo mieszanka kilku... - Podeszła z kubkami i cukierniczką, a w nich kawa czarna niczym najmrocznejsza noc wewnątrz wygasłego wulkanu. Postawiła jeden przed Kae, drugi na miejscu gdzie zasiądzie, a cukierniczkę między nimi, po czym sięgnęła po pudełko z ciastkami z pobliskiej pólki i ustawiła obok cukierniczki, ukazując jego wnętrze. Gdy uniosła wieczko mogły poczuć zapach miodu, cynamonu i gozdzików, a anonsował on leżace w pudełku pierniczki w czekoladzie. Zasiadła na przeciw Kae i sięgnęła ponownie po listę analizując ją zagryzajac pierniczkiem. Popiła ciastko kawą i odezwała się tonem jakby podawała jej przepis na te właśnie smakołyki.
- To pierwsze... podobny środek podawano żołnierzom... z wiadomych przyczyn... to drugie może być po środkach podawanych w czasie przesłuchań, by złamać więznia... - uśmiechnęłą się szeroko niemal demonicznie.
- Ten ostatni psauje do pierwszego... jakby tak naćpać tym wszystkim kogoś to możnaby stworzyć idealnego zołnierza, agresywny, posłuszny i silniejszy niż przeciętniak... - Szczerzy się paskudnie - i... mówisz, że znalazłaś to w przedszkolu? - Upiła łyka kawy wciąż z tym nienaturalnie szerokim uśmiechem.Nagle zaśmiała się lekko i śpiewnie, po czym jej ton zmienił się na pełen optymizmu. - Oczywiście wyniki mogą być przesadzone, mogą być to absolutnie nieszkodliwe lekarstwa, które zażywła Kalli... bo ile ona ma lat? Czterdzieści... czterdzieścipięć? W tym wieku kobiety różne rzeczy biorą... może ma kogoś... więc antykoncepcja... nie wypada zajść w ciążę... a że jest to dośc skomplikowany związek... środki na uspokojenie... no i w tym wieku przy tylu dzieciach trzeba się jakoś... trzymać... więc sama rozumiesz... jeszcze czuje się młoda, ale już starość puka do drzwi i jakoś trzeba ją zwodzić. -Wyszczerzyła się wesoło kończąc ten długi monolog.
- A ty co o tym sądzisz?

Thorin De Kark

 • Thorin.2634
 • *
 • Wiadomości: 107
 • Płeć: Mężczyzna
 • "W niektórych rękach śmierć to dopiero początek"
  • Tytuly
Odp: Lecznica - Pokój Ereltany i Thorina
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2018, 03:25:43 pm »
Przez okno do pokoju wleciał kruk zatoczył koło pod sufitem i usiadł na ramieniu Erel. Kraaa - wydał cichy odgłos i potarł łebkiem o policzek Erel na gest przywitania. Po tym jednak jak się zorientował, że mają towarzystwo w postaci Kae, wbił w nią swe ślepia i zaczął obserwować z uwagą jej kostur.